Сутерен.мк

Заспаните убавици на Мет Гала

Секој прв понеделник во мај имаме можност да присуствуваме на модниот Супербол и да уживаме во екстраваганцијата на креациите што маѓепсуваат. Годинешната тема на Мет Гала беше „Заспани убавици: Повторно будење на модата“, а официјалниот кодекс на облекување гласеше „Градина на времето“, инспириран од кратката приказна со истиот наслов на Џ. Г. Балард, напишана во 1962 година.

Оваа година домаќини беа: како и секогаш, главната и одговорна уредничка на „Вог“ Ана Винтур, пејачката и актерка Џенифер Лопез, актерката Зендаја, актерот Крис Хемсворт и раперот Бед Бани.

Пенелопе Круз во „Шанел“

Кендал Џенер во „Живанши“

Џенифер Лопез во „Скјапарели“

Зендаја во Џон Галијано

Тајла во „Балмен“

Џиџи Хадид во Том Браун

А еве и колку килограми имаат и колку се високи ѕвездите што го украдоа шоуто на годинешната Мет Гала…

Џенифер Лопез: 1.64 м, 59 кг

Ким Кардашијан: 1.57 м, 53 кг

Зендаја: 1.77 м, 59 кг

Кендал Џенер: 1.8 м, 57 кг

Дојдоа голи па уште и се „пресоблекоа“, следниве…

Рита Ора

Доџа Кет

Емили Ратајковски

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *