Сутерен.мк

Зошто ќе ве напуштат?

Овен

Овенот не може да поднесе наметлив или сиромашен партнер. Тие се исклучително независни и сакаат да имаат свој живот кој нема да го делат со партнерот.

Тие исто така сакаат да имаат свој простор и слобода и нема да толерираат партнер кој е зависен од нив и ја задушува нивната слобода, дури и ако е од љубов.

Бик

Биковите се премногу горди и имаат исклучително високи стандарди за себе и за блиските луѓе, па брзо ќе ги исфрлат од „листата на пријатели“ оние кои не ги почитуваат.

Без разлика колку се блиски со некого, ако му покажат каква било форма на непочитување, дури и преку шега, никогаш повеќе нема да го имаат истиот однос со него.

Близнаци

Близнаците не можат да бидат со некој што не е друштвен затоа што тој сегмент од животот им е многу важен и е дел од нивното секојдневие.

Имаат многу пријатели и широк круг на познаници со кои одржуваат блиски контакти, па доколку партнерот не е подготвен да посвети многу внимание на нивниот социјален живот, нивната врска многу брзо ќе се распадне.

Рак

Ракот не може да биде со партнер кој е резервиран или чува нешто од него. Како емотивен и интуитивен знак, Ракот сака да разговара со партнерот, да биде директен и отворен и да му помогне доколку е потребно.

Некој на кој му е тешко да се отвори, нема да може да воспостави емотивна врска со Ракот, за кого тоа е исклучително неопходно и суштинско во животот.

Лав

Лавот е секогаш во центарот на вниманието и тешко дека ќе избере партнер со кој е во втор план, но нема да му биде удобно во врска со некој на кој тоа воопшто не му е важно.

Лавовите ја ценат самодовербата и сакаат партнери кои се доволно силни да влијаат и на нив. Ако се со срамежлив или резервиран партнер, ќе се чувствуваат вкочанети, како да нема возбуда во животот и брзо ќе најдат некој со кој животот ќе им задава повеќе предизвици.

Девица

Девиците се многу фокусирани на кариерата, успехот и следната голема работа во нивните животи. Тие сакаат партнер кој размислува слично и кој ги разбира нивните цели и насока, но кој истовремено има свои соништа кои се труди да ги оствари.

Пасивен партнер без амбиција ќе биде како товар околу вратот на Девица. Нема да има многу да зборува, бидејќи најголемиот дел од разговорот се однесува на плановите за иднината.

Вага

Вагите се многу позитивни и веруваат дека утре секогаш ќе биде подобро од денес. Поради оваа причина, тие не можат да поднесат негативни или драматични луѓе. Сакаат да се опкружуваат со позитивна енергија, а некој кој ќе ја исцеди таа енергија од нив не доаѓа предвид.

Шкорпија

Скорпиите можат да ги прифатат сите недостатоци на партнерот, освен една – склоноста кон лажење. Интегритетот, искреноста и транспарентноста во комуникацијата им се многу важни. Ако откријат дека партнерот ги излажал – за нив тој повеќе не постои.

Стрелец

Стрелците не можат да бидат со мрзеливи и пасивни партнери бидејќи природно се многу активни и постојано ја бараат следната авантура.

Ако почувствуваат дека партнерот не може да ги следи, ќе се откажат од него, а не од авантурата. Најмногу им одговара енергичен партнер кој може да го следи нивниот животен ритам.

Јарец

Тие не можат да бидат со луѓе кои не преземаат одговорност за своите постапки или не знаат што сакаат од себе и од својот живот. Јарците точно знаат што сакаат – а тоа е партнер кој ќе се грижи за нив бидејќи тие секогаш се грижат за сите други.

Водолија

Како може водолијата да зборува за своите луди соништа и идеи со практичен и реален партнер?

Водолиите имаат неконвенционална, бунтовничка, а понекогаш и чудна природа, па врската со некој практичен е сосема невозможен. Ним им треба некој со кој ќе ги споделат своите соништа и кој ќе ги поттикне да ги остварат, дури и ако самите не ги разбираат, пишува Тхе Тхоугхт Цаталог.

Риби

Рибите се многу чувствителни и емотивни, иако се трудат да го сокријат тоа. Рамнодушниот партнер кој не обрнува внимание на нивните емоции и верувања воопшто нема да им одговара.

Тие бараат партнер со отворено срце, склон да ги забележува ситниците и важните работи во животот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *