Сутерен.мк

Исчезнатото дете го пронашол новинар!

Во понеделникот навечер во Италија исчезна дете на возраст од една година и девет месеци, а неговите родители тоа го пријавија следниот ден.

Новинарот на радио сервисот РАИ, Џузепе ди Томазо, коју бил испратен да направи репортажа за настаност, го пронашол на седум километри од домот на детето.

Го забележал во клисура, по што веднаш ги повикал полицајците.

Детето е во добра здравствена состојба и најверојатно, кога се разбудил среде ноќ едноставно, „отшетал“ од селската куќа близу до Фиренца, пишува Би – Би – Си.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *