Сутерен.мк

Која е најпосакуваната дестинација во светот?

Неодамна беше откриено дека Токио е најбрзо растечка дестинација особено меѓу номадите, а сега компанијата за финансиски услуги Remitly претстави листа на градови низ светот во кои луѓето сонуваат да се преселат.

Најпосакуваната дестинација во светот е Дубаи. Главниот град на Обединетите Арапски Емирати е најголемиот град во земјата и е познат главно по шопингот, ултрамодерните згради и сонцето во текот на целата година.

Списокот на градови во кои луѓето најмногу сакаат да се преселат се состои од:

1. Дубаи
2. Мајами
3. Париз
4. Њујорк, Мадрид, Сингапур
5. Лондон, Брисел
6. Торонто
7. Вашингтон, Буенос Аирес, Крајстчерч, Квебек Сити, Богота, Портланд, Виена, Феоникс, Чикаго

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *