Сутерен.мк

Крис Рок прозборе за оскаровската шлаканица

На овогодишните Оскари водителот Крис Рок се пошегува на сметка на губењето коса на Џејда Пинкет, сопругата на Вил Смит, после што Смит излезе на бината и му удри шлаканица на Рок.
Академијата заради овој инцидент, му забрани на Смит пристап на манифестацијата во наредните десет години.

По скандалот, Крис Рок рече: „леле, Вил Смит штотуку ме истепа“.
Еден ден по инцидентот, Вил Смит сфатил што направил и на водителот му упати порака со извинување.

„Би сакал јавно да ти се извинам, Крис. Не бев при себе и погрешив“, напиша Смит на Инстаграм.

Крис деновиве се огласи по повод целата ситуација, велејќи:

„Секој што ќе каже дека зборовите болат, никогаш не бил удрен во лице. Да, боли, но не сум жртва. Се ослободив од тоа срање и другиот ден отидов на работа. Не одам во болница поради исекотини од хартија“.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *