Сутерен.мк

Мачката која заработи 97 милиони долари

Пејачката Тејлор Свифт е меѓу најуспешните ѕвезди на денешницата, што по правило е и меѓу најбогатите луѓе во шоу-бизнисот.

Меѓутоа, ниту нејзината мачка не заостанува многу со заработените пари.

Оливија Бенсон (така се вика животинчето) е рангирана како трето најбогато домашно милениче на светот со проценета нето вредност од 97 милиони долари.

Оливија ги заработила парите (поточно, и ги донела на газдарицата) од Инстаграм реклами, учество во високо-буџетни реклами, модни додатоци за мачки, музички спотови…

Инаку, госпожа Бенсон е од расата Scottish fold, чија цена во Македонија е околу илјада евра за маченце.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *