Сутерен.мк

Мајкл Кејн го поддржа Илон Маск

Филмската легенда Мајкл Кејн се врати на Твитер по четиримесечна пауза. Објавите на британскиот актер набрзо станаа вирални.

“Здраво!”, напиша Кејн во својата прва објава. Потоа, само 11 минути подоцна, тој се одјави со пораката „Добра ноќ, душички мои“. Пораките на оскаровецот на Твитер беа објавени истиот ден кога беше потврдено дека милијардерот Илон Маск ќе ја купи оваа социјална платформа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *