Сутерен.мк

Наоми Кемпбел роди на 51 година!

Британската манекенка Наоми Кемпбел која наскоро ќе го прослави 51 – от роденден зџа прв пат стана мајка, раѓајќи девојче.

„Едно прекрасно мало чудо ме избра за мајка. Чест ми е да имам толку слатка душа во својот живот“, напиша манекенката на Инстаграм објавувајќи фотографија од бебето.

Наоми, која живее во Њујорк не го соопшти датумот и местото на породувањето ниту пак, името на ќерката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *