Сутерен.мк

Најзабележаните на „Тони“ признанијата

Њујоршкиот „Радио сити мјузик хол“ во неделата попладне беше домаќин на 75-то доделување на наградите „Тони“, театарскиот еквивалент на „Оскарите“.
Џесика Честејн го донесе гламурот на црвениот тепих во прекрасен розов фустан на Гучи.

Парис Џексон, Синтија Ериво и Аријана ДеБоз беа меѓу највпечатливите од т.н. А листа кога се појавија на црвениот тепих за церемонијата на доделување награди во неделата попладне.

Парис Џексон, најстарото дете на покојниот Мајкл Џексон, воодушеви во фустан во боја на праска, со златни акценти и детали на пелерина.
На 24-годишната актерка и пејачка ѝ се придружи нејзиниот помлад брат Принс Џексон (20).

Листата на наградите е на линкот подолу.
Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *