Сутерен.мк

Најследениот на Инстаграм

Кристијано Роналдо стана најследената личност на Инстаграм и првата личност која собрала неверојатни 500 милиони следбеници на оваа социјална мрежа.

Роналдо има 124 милиони повеќе следбеници од Меси, кого на оваа социјална мрежа го следат 376 милиони луѓе. Трета најследена личност на Инстаграм е Кајли Џенер, таа има 372 милиони следбеници.

Роналдо до оваа бројка дојде благодарение на фотографијата со Лионел Меси која ја објави пред два дена, а која за кратко време собра 37 милиони лајкови.

Кристијано Роналдо пак лично следи повеќе од 500 профили на Инстаграм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *