Сутерен.мк

Најубавата фотка на Мострата!

Братот и сестрата, наследници на угледно семејство од Шведска, но родени и пораснати во Њујорк и Лос Анџелес ја имаат најубавата фотографија на овогодинешното, 78 издание на Филмскиот фестивал во Венеција!

Меги Гиленхал и нејзиниот помлад брат Џејк се успешни и светски познати актери, но и синоним за меѓусебна љубов и подршка.

Повод за нивното присуство на Фестивалот е режисерското деби на Меги со филмот „Изгубената ќерка“, работен според романот на Елена Феранте, а кој ја открива другата, помалку позната и помрачна страна на мајчинството.

Извор: ELLE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *