Сутерен.мк

Нова вакцина – две во едно!

Фармацевтската куќа Модерна соопшти дека работи на нова вакцина од една доза, а која е комбинација на бустер доза против Ковид-19 и експериментална вакцина против грип!

Стефан Банцел, извршниот директор на Модерна изјави дека е убеден дека на пазарот ќе пласираат високо ефикасна, општа антиреспираторна годишна вакцина, пренесува Ројтерс...

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *