Сутерен.мк

Новиот имиџ на Џони Деп

Џони Деп ги изненади своите фанови со нов изглед. Актерот и пејач пред 2 дена настапи на „Хелсинки блуз фестивал“ заедно со гитаристот Џеф Бек, а на концертот се појави избричен, без брада и мустаќи.

Бек и Деп се пријатели од 2016 година, а на албумот „18“ кој треба да излезе ова лето работат уште од 2019 година. Албумот ќе содржи обработки од различни изведувачи, од „Бич бојс“ до „Велвет андерграунд“, но и неколку оригинални песни на Деп.

Џони Деп пред три недели го доби судскиот спор против поранешната сопруга Амбер Херд, а актерката беше прогласена за виновна за клевета. Поротата пресуди дека Херд мора да исплати отштета од 15 милиони долари поради клеветење во текст кој беше објавен во „Башингтон пост“.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *