Сутерен.мк

Нов блог: забавно, а и многу вкусно

Шармантен, свеж, инспиративен, забавен е најкусото претставување на „Рецептите на Бангл“ – новиот блог за готвење што деновиве е пуштен во интернет сообраќајот.

Кујната на Бангл има безглутенски рецепти, вегетаријански, за печива, месо, слатки, пијалаци… Оригиналната креативност на блогот ќе ги натера и најмрзеливите да застанат крај шпоретот!

Бангл ги сплотува звуците на задоволство и лижењето на прсти односно садови од смесата за торти на декадентниот Запад и едноставните уживања на спартанскиот, рустичен Исток. Придружете му се на Бангл на ова кулинарско патување низ Балканот и светот…..

Кликнете ТУКА за повеќе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *