Сутерен.мк

Основи за професионален изглед

Начинот на кој се облекувате може да ги одреди односите што ги имате и како се чувствувате. Токму затоа, гардеробата може да биде добар сојузник во првите денови на вашата кариера или новите состаноци бидејќи ќе ви помогне да се чувствувате посигурно.

  • Блејзер/сако со пантолони или здолниште дава префинет и изразен професионален изглед. Тоа е едноставно решение штоможе да се искористи неколку пати, бидејќи остава впечаток на личност која е расположена за работа.Можете комбинациите да ги прилагодите на својот личен вкус преку одбирањето на дезенот и боите.
  • Сеедно дали станува збор за фармерки или рамни пантолони, знајте дека кроевите со висока половина, во комбинација со кошула или блуза, веднаш делува авторитетно. Дури и полежерни вакви пантолони ќе завршат работа само додадете им каиш.
  • Патки и балетанки не се носат на работа! Како ни високи потпетици! Најдобрата опција е средно ниска потпетица која ќе ви овозможи сигурно да чекорите и истовремено да се чувствувате моќно.

Извор…

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *