Сутерен.мк

Пијалок против анксиозност

Природниот напиток од храна богата со магнезиум е одлично решение за луѓето кои страдаат од анксиозност и стрес, има одличен вкус, а содржи преку 60 проценти од препорачаната дневна доза на магнезиум (која е од 320 до 400 милиграми).

160 грама спанаќ или кељ

Една банана

2 децилитри бадемово млеко или друго млеко (без шеќер)

1 лажица какао во прав (без шеќер)

1 мала лажичка Авага нектар или мед

2 лажици протеински прав (ако сакате)

  • Сите состојки ставете ги во блендер, добро измешајте ги и уживајте.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *