Сутерен.мк

„Прада“ за прв пат промовира накит

Модната куќа „Прада“ ја лансираше својата прва колекција на накит, насловена како “Eternal gold”, создадена од сто отсто рециклирано и сертифицирано злато.

За промоција на златните украси ги има ангажирано поетесата и активистка Аманда Горман, актерката, моделка и кантавторка Маја Хоук и холандско-корејско-канадската пејачка Џан Соуми.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *