Сутерен.мк

Се појави и руски Инстаграм

Рускиот Инстаграм почнува со работа на 28 март, соопшти интернет-експертот Александар Зобов на социјалната мрежа Вконтакте!

Росграм ќе биде достапен и за „Андроид“ и за „Иос“, а од почетокот на април сите ќе може да го користат.

Русија има замена и за ТикТок, наречена Yappy, а работи и на паметни телефони – AYYA T1.

Регистрација…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *