Сутерен.мк

СЗО влегува во Вухан!

Експертите од Светската здравствена организација во четврток ќе го посетат кинескиот град Вухан, од каде што кон крајот на 2019-та се рашири пандемијата на коронавирусот.

Како што јавува АП, екипата на СЗО во Вухан ќе пристигне од Сингапур. Кина го одолговлекуваше извесно време доаѓањето на странските научници, но на крајот се согласи на нивното доаѓање за да се обидат да дознаат како вирусот се пренел врз луѓето.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *