Сутерен.мк

Чиј стил беше највлијателен во 2020-та?

10. Кјара Ферањи – италијанска блогерка и модна инфлуенсерка

9. Кејт Мидлтон – војвотката од Кембриџ

8. Чарли Д’Амелио – американска ТикТок ѕвезда

7. Лизо – американска музичарка

6. Пол Мескал – ирски актер

5. Тревис Скот – американски музичар

4. Александрија Окасио Кортез – американска конгресменка

3. Ким Намџун – корејски рапер

2. Бијонсе – американска пејачка

  1. Хари Стајлс – англиски пејач и актер

Извор: Lyst

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *