Сутерен.мк

Што да грицкате ноќе?

Во случај на глад доцна во ноќта, ова се грицките што најмалку ќе и наштетат на вашата диета…

  • Путер од кикирики со или без овошје или зеленчук
  • Банани со или без тортиљи од интегрално брашно и/или бадемов путер
  • Печени леблебии
  • Хумус со или без леб и/или зеленчук
  • Чипс од зеленчук – испечете на ниска температура зачинети резанки од цвекло, тиква, морков, кељ…

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *