Сутерен.мк

Џенифер Анистон ги поддржа Украинките

Американската актерка и продуцентка, Џенифер Анистон, на Меѓународниот ден на жената на својот Инстаграм профил ги пофали девојките и жените од Украина и ширум светот!


-Размислувајќи за жените и девојките во Украина и во светот кој денес се борат за својата држава и народ – како војници, како мајки, како организатори, како бегалци, како новинари…За овие жени кои го разикуваат животот во Украина и соседните држави: Вие сте неверојатни и цел е со вас. Знам дека е тешко да се разбере кој е најболен начин за поддршка, па ви покажувам како може да помогнете на овие жени преку донација, напиша Анистон.
Анистон објави линкови од неколку организации преку кои може да се донира за овие жени.
И светските ѕвезди како Дејвид и Викторија Бекам, Рајан рејнолдс и Блејк Лавли, Мила Кунис и Ештон Качер, Кристен Стујарт… ги подржаа Украинците и собираат донации за нив.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *