Сутерен.мк

Дваесет и пет годишен силувал 81-годишна жена

Дваесет и пет годишниот А.В. од село Косевица, Општина Македонска Каменица, се сомничи од полицијата дека…

Ново замрзнување на цените

Цените на храната ќе замрзнуваат од следната недела. По енормното зголемување на прехранбените производи во малопродажба,…

Девојче групно силувано, па живо запалено

Индија е потресена од случајот со групното силување на четиринаесетгодишно девојче. Имено, во Раџастан неколку мажи…

Во понеделник нов протест за Онкологија

Покрај најавата за протест, од неформалната организација „Протест против убиството на Онкологија“ прашуваат и дали поранешна…

Цените во маркетите и натаму растат

Цените на производите во маркетите секој месец растат, а месечните примања на граѓаните не се поместуваат…

Амнестија за политичарите – газење врз граѓаните и правдата

Корист од скандалозните законски измени ќе имаат поранешни и актуелни функционери на ВМРО ДПМНЕ, СДСМ и…

Лекот за слабеење е пронајден

Компанијата „Ново Нордиск“ стана највредна во Европа по лансирањето на популарниот лек „вегови“, детронизирајќи го францускиот…

Бугарија го минира македонско-американското наследство

Македонските власти се уште молчат за бугарската дипломатска офанзива, што вицепремиерката и министерка за надворешни работи,…

Васев: Имаше кражби на лекови

Запленети компјутери и документација од Клиниката за онкологија, претреси и во приватни станови. До доцните ноќни…