Сутерен.мк

Доените бебиња се поинтелигентни тинејџери

Истражување спроведено во Универзитетот Оксфорд посочува дека кај бебињата кои се дојат подолго, нивото на интелигенција…

Водите љубов или имате само секс?

Некои велат дека „водењето љубов“ е всушност, пристојно именување за обичен секс. Меѓутоа, сексолозите сметаат дека…

Заблуди за негата на косата

Дали и колку ја скратувате косата нема никакво влијание врз нејзиниот раст. Отстранувањето на испуканите врвови…

Која е непризнатата ќерка на Џек Николсон?

Дваесет и седумгодишната актерка Теса Гурин со години тврди дека нејзин татко е всушност актерот Џек…

12 знаци на прегорување од работа

Ако веќе подолго се чувствувате без енергија и сила, најдобро решение би било да одите на…

Која е сопругата на Миранда?

Синтија Никсон, актерката која ја игра црвенокосата адвокатка Миранда Хобс во серијата „Сексот и градот“, ја…

Што прави мажот кој ве сака?

Внимателно ве слуша, дури и кога 45 минути објаснувате некоја не баш интересна случка од работа.…

Кога треба да се одбие вработувањето?

После секој разговор за вработување, најчесто се критикуваме себеси и размислуваме дали сме доволно добри за…

Гордана и Ханес од Генералка викенд: Рециклирање на отпадот од минатото во зелена иднина

Кога природните ресурси се користат внимателно и се комбинираат со светли идеи, оваа земја станува подобро…