Сутерен.мк

Што ни го јаде здравјето?

За доброто здравје не е заслужна само урамнотежената исхрана туку и балансираните чувства. Доколку емоциите ги…

Особини на среќните луѓе

Среќата е релативна работа, но постојат некои карактеристики што се заеднички за личностите кои се навистина…

Викенд рецепт: Паштета од скуша

Иако Мечката мрази риба (сака мармалад од портокал), понекогаш, пескатеријанците кои извршуваат десант на Каза Бангл…

Лажни нуспојави од вакцините

Психолошкиот феномен наречен „плацебо ефект“ се случува кога луѓето чувствуваат подобрување во симптоми на одредена болест…

Колку се дозбогатија светските парајлии во пандемијава?

Богатството на десетте најбогати луѓе во светот – вклучувајќи ги Елон Маск, Џеф Безос и Бил…

Задолжителната вакцинација станува реалност!

Австриската влада го претстави нацрт-законот со кој од февруари се воведува задолжителна вакцинација во таа земја.…

Му доаѓа ли крајот на коронавирусот?

Во најнова анализа на експертите за коронавирусот се вели дека на повидок е крајот на пандемијата…

Непишани правила што не се почитуваат!

Постојат многу правила на однесување на кои треба да се придржуваме за да бидеме љубезни и…

Колку сте интуитивни?

Во животот не не водат баш секогаш логиката и рационалното размислување, многу пати ќе ни помогне…