Сутерен.мк

Среќната Моника!

Моника Белучи, која е веќе во шестата деценија од својот живот, не се плаши од стареење!…

Бенкси ќе донира милиони за уметност!

Британскиот уличен уметник Бенкси има намера да подари 10 милиони фунти (11,7 милиони евра), за пренамена…

Преку ТикТок помош за Васил Јанкула!

Триесетгодишниот Васил Јанкула, попознат како преспанскиот херој, заминува на втора операција во Србија, благодарение на хуманоста…

Сирења што не дебелеат!

Добро сега, сите знаеме дека освен зелка, карфиол (онака, сирови)… се друго има и тоа како…

Најпопуларното во светската литература!

Оушн Вуонг Поет, кој најмногу внимание привлече со првиот роман „On Earth We’re Briefly Gorgeous“, објавен…

Викенд рецепт: Полноќна гозба со мечезото

На Мечката и остана половина тиква. Не баш, цел “џек – фенер”… Скромно парче од 500…

Кој пијалок е најштетен за џигерот?

Црниот дроб ни ги филтрира штетните материи од телото нужно е да се грижиме за неговата…

Креирани машини што се размножуваат!

Научниците креираа синтетички организми кои може сами да се размножуваат. Наречени „ксеноботови“, овие биолошки машини се…

Која е најелегантна прва дама?

Според многумина светски модни аналитичари, на тронот на женската државничка елеганција, суверено е сместена Брижит Макрон,…