Сутерен.мк

Кои се најплатените професии?

Компјутерски програмер во Македонија, во просек зема плата од 73.805 денари, покажуваат податоците на Државниот завод…

Алармантни реченици дека не му е гајле!

Доколку и една од следните реченици сте ја чуле или слушате од време на време (да…

Совршена возрасна разлика кај децата?!

Совршената разлика во возраста е мит! Без разлика колку време и грижи родителите ќе посветат на…

Прворотка на 70 години!

Јивунбен Рабари од Индија после 45 години брак, на 70-годишна возраст, за прв пат стана мајка!…

Фудбалски тренер злоставувал момчиња!

Поранешен фудбалски тренер е прогласен за виновен за сексуално злоставување на момчиња во период од 30…

Преполн воз игнорирал силување!

Бездомникот Фистон Нгој (35) од Филаделфија, САД, силувал жена во воз полн со патници! Ниту еден…

За уплавот од себе-рекламирањето!

Некои гајле немаат да зборуваат и јавно и пред многу публика, па и да лажат без…

Викенд рецепт: Беаркота!

Вегетаријанска Панакота без глутен Овој кремаст и елегантен десерт со многу варијации е еден од омилените…

25 правила за пишувањето!

Пред повеќе од две децении, британски писател направи листа на “заповеди” за новинари. (Одлични насоки за…