Сутерен.мк

Колку високи треба да се потпетиците?

Сите го знаеме она „трпи бабо за убајни“, ама по одредена возраст тоа „трпењето за убајна“…

Како да го успорите стареењето?

Младоликиот изглед, како и многу други физички карактеристики се пред се, последица на гените, но сепак,…

Каква врска, такво опоравување

Збогум човеку на мојот живот! Бевте сигурни дека тоа е тоа! Веќе се замислувавте себе си…

Три мита за анксиозните

Еден од најчестите психолошки проблеми е анксиозноста, но повеќето личности кои се борат со неа никогаш…

Како полесно да се спакувате?

На дното на куферот треба да ги ставате потешките и помалку чувствителни предмети (јакни, патики, чевли),…

Ведрана Рудан се мажи по трет пат!

После 30 години брак, познатата хрватска писателка се разведува од својот втор сопруг и најавува нов…

Се разубавуваме со отрови?!

Истражувањата што ги спроведоа од универзитетот Нотр Дам во Индијана, САД, врз повеќе од 230 најчесто…

Симптом за нетолерантност на лактоза

Најчестите сигнали дека сте интолерантни на лактоза се подуеност, грчеви во стомакот и потешки проблеми со…

Израел го забрани крзното во модата!

„Трговијата со животинско крзно, увоз и извоз, ќе биде забрането освен кога е во служба на…