Сутерен.мк

Писателски совети од Стивен Кинг!

Тој е еден од најпродаваните, најпреведуваните, најадаптираните и најпопуларните писатели на сите времиња. А според тоа,…

Советите на Селена Гомез

Сестраната уметница Селена Гомез (29) во последниве години многу внимание му посветува на менталното здравје и…

СЗО против електронските цигари!

„Бидејќи е забележан падот на продажбата на цигарите, тутунските компании агресивно ги промовираат новите производи како…

Мила и Ештон не се бањаат!

На неодамнешниот настап на Си – Ен – Ен, славната холивудска двојка Мила Кунис и Ештон…

Слатко и солено

Зошто понекогаш имаме неодоллива желба за слатко или солено? Според бројни истражувања желбата за слатко е…

За статистиката…

68 отсто од жените во анкетите признаваат дека би ги изневериле своите сопрузи  54 отсто од…

Синдром на супер – жена!

Барањата што од себе и пред себе си ги поставуваме на секојдневно ниво, како во приватниот,…

Слушнавте ли за Noadsbook.com?

Се појави нова социјална мрежа во која нема, а нема ни да има (како што и…

Луѓе кои знаат се?!

Сигурно барем еднаш сте имале соработка, средба, дружба со некој кој се смета поинтелигентен и покомпететивен…