Сутерен.мк

Што ти значи вљубеност!?

Полицијата во Дубаи уапси маж бидејќи украл скапоцено младенче од камила и тоа од своите комшии,…

Светски ден на бракот

Од 1981 година, во Батон Руж (Луизијана, САД) почнува да се одбележува светскиот ден на бракот,…

Зошто се гасат светлата во авионот?

Пилотите (а уредникот на овој сајт познава поприличен број од нив) обично се зафркаваат (а баш…

Во Ирска се сите внуци!?

Зошто многу од ирските презимиња почнуваат со „О“? Ова „О“ значи дека станува збор за нечиј…

Голема измама со чантите Хермес!

Додека пазарот на лажни брендови цвета, во Франција неодамна се случи голема рација во која се…

Мистериозните Сумери

Сумерите, кои сами себеси се нарекувале „црнокоси луѓе“, а својата земја „место на просветлени господари“ се…

Што купуваа богаташите во 2020 – та?

Неколку сајтови што го следат животниот стил на светските безобразно богати луѓе направија список што тие…

7 необични оброци!

Овошје со чили Во некои земји на Латинска Америка, како Мексико, мелено чили ставаат дури и…

За печатот врз М&М бомбоните

И покрај разноразните креативни теории, знакот М&М на бомбоните се става по машински пат, но самиот…