Сутерен.мк

Меркел после Меркел

Поранешната канцеларка Ангела Меркел го добива Големиот крст за заслуги, највисокото признание во Германија. Дали таа…

Меркел: Згрешив за Русија

Поранешната германска канцеларка, Ангела Меркел, признава дека имало неуспеси во нејзината политика кон Русија. „Требаше побрзо…

Над 150 мртви во Германија!

Како што пренесува Би – Би – Си, бројот на настраданите од поплавите расте, а до…