Сутерен.мк

Се роди бебе од 7,3 килограми

Едно од најголемите бебиња било родено во Бразил на 18 јануари – тешко 7,3 килограми и…

Зошто е мајката поважна од бебето?

Бидејќи има кој да се грижи за бебето – нахрането, гушнато и дадена сета љубов на…

Вуди Харелсон се реинкарнира како женско бебе

Деветмесечното бебе по име Кора, деновиве стана виртуелен хит откако нејзината мајка објави фотографија на која…

Илон Маск конечно, доби ќерка!

Иако не се заедно, Илон Маск и пејачката Грајмс (33), имаат второ дете. Девојчето се родило…

Под прилепски мост го родила 10-тото бебе!

Бебето и мајката која се породи завчера вечер под мост во Прилеп се во добра состојба,…

Наоми Кемпбел роди на 51 година!

Британската манекенка Наоми Кемпбел која наскоро ќе го прослави 51 – от роденден зџа прв пат…

(Не)пристојно доење

Имам бебе од осум месеци и ме мачат неколку прашања околу неговото доење. Мислам да прекинам…

Помош за Василиј!

Малиот борец Василиј е роден во 28-мата недела од бременоста на 25.03.2021 година. Иако дојде на…

Тренирање строгост

Оддамна сакам да ви пишам ама се се премислував најмногу зашто не сакав да си признаам…