Сутерен.мк

Која е сопругата на Миранда?

Синтија Никсон, актерката која ја игра црвенокосата адвокатка Миранда Хобс во серијата „Сексот и градот“, ја…

Кога е време за брак?

Вообичаеното следно скалило во секоја сериозна врска е бракот, но за жал, разводите се се почести.…

Маскирана (не)искреност

Мојата сопруга постојано ме критикува и обвинува за се лошо што ни се случува. Никогаш не…

Се омажи Малала!

Добитничката на Нобеловата награда за мир во 2014 година, Пакистанката Малала Јусафзаи, се омажи за својот…

Омажи се за богат Турчин и свиркај си!

Иако има само 24 години, Русинката Кристина Озтурк е мајка на 22 деца. Таа се омажила…

Љубов, вредна милиони!

Јапонската принцеза Мако денеска се омажи за својот избраник Кеи Комуро, кој нема благородничко потекло, пренесоа…

Алармантни реченици дека не му е гајле

Доколку и една од следните реченици сте ја чуле или слушате од време на време (да…

Модрици

Омажена сум веќе пет години, но не сум среќна во бракот. Се обидувам да го разберам…

Неизвесна женидба

Имам девојка со која сум осум години во врска. Сите очекуваат да се венчаме, а јас…