Сутерен.мк

Без вакцини се може, без мобилен не?!

Клиника во Киргистан морала да фрли илјада дози на вакцини против коронавирусот, откако некој го исклучил…

САД ќе ги вади маските?!

Луѓето кои ги примиле и двете дози на вакцините против Ковид – 19 не мораат да…

Алкохолот и вакцините

Нема докази дека конзумирањето на алкохол после вакцинирањето влијае на ефикасноста на инекциите против коронавирусот, објави…

Вакцини за итна употреба

Светската здравствена организација ќе донесе одлука оваа недела дали ќе ги одобри кинеските вакцини Синофарм и…

Ноне Абрашева Ноциќ: Кого удрам, не жалам!

Во ова екстремно стресно време многу ме израдува веста дека во скопско Дебар маало се отворила…

Вакцини и на црниот пазар

Истражувачите на компанијата Kaspersky испитувале 15 различни пазари на Darknet и пронашле огласи за три вакцини…

Нови вакцини од Куба

Куба ја почнува завршната фаза на испитувањето на две вакцини што ги разви против Ковид –…

Бил Гејтс се вакцинираше!

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, објави на Твитер дека ја примил првата доза на вакцина против…

Нови вакцини!

Европската агенција за лекови соопшти дека примила барање за одобрување на вакцините Астразенека и Оксфорд (т.е.…