Сутерен.мк

Перформанс „9“

Во клубот „9“ во трговскиот центар „Беверли хилс“ во Капиштец, утре (вторник, 9.02.2021 г.) со почеток…

Зошто е добро да си Македонец?

Ќе беше здодевно ако Швеѓани ни беа соседи. Во Македонија од мали деца не можеш да…

За немоќните…

Кон крајот на минатата година беше објавена книгата „9 – 4 х 9“ од Гоце Ристовски…

Промоција на „Сегде божева је хубавина “

Утре (среда) со почеток во 12 часот во НУ библиотека „Гоце Делчев“ во Штип ќе биде…