Сутерен.мк

Таткото на Данка за убијците на ќерка му

Милош Илиќ, татко на двегодишната Данка Илиќ, која исчезна во Бањско поле кај Бор на 26…

Мајката на Данка првпат проговори за трагичниот настан

Ивана Илиќ, мајката на Данка Илиќ (2), за српските медиуми ја отвори душата и првпат проговори…

Почина братот на осомничениот за убиството на Данка Илиќ

Во притвор во ПУ Бор починал Д.Д.(40), братот на осомничениот за убиството на двегодишната Данка Илиќ,…

Малата Данка е убиена

Утринава се уапсени две лица осомничени дека го убиле девојчето Данка Илиќ (2), а потоа и…