Сутерен.мк

Се продава најголемиот син дијамант

Познат како „Блу Ројал“, овој живописен син дијамант, е еден од најретките откриени досега. Најголемиот син…

Седумгодишно девојче најде дијамант

Среќно девојче го добила својот неочекуван роденденски подарок кога во Арканзас (САД) открила златно кафен дијамант…

Пронајден дијамант во облик на срце

Дијамант во облик на срце од 16,64 карати е пронајден во рудникот Ломоносов во Архангелската областа…

Чистејќи дома, нашла дијамант!

Додека ги средувала старите работи во домот, Британка случајно пронашла дијамант вреден 2,7 милиони долари! Жителката…