Сутерен.мк

Македонија не оди на Евровизија 2023-та

Македонија нема да учествува на Евровизија 2023, што ќе се одржи во Обединетото Кралство. „Ваквата одлука…

Евровизија нема да се одржи во Украина догодина

Европската радиодифузна унија (ЕБУ), организацијата која го организира Изборот за песна на Евровизија, потврди дека натпреварот…

За медиумите, Андреа е меѓу најдобро облечените

Пред финалето на овогодинешната Евровизија (вечерва, 14 мај, 21 часот), медиумите ги сублимираат досегашните впечатоци. Според…

Игор Пачемски: Don’t play that song again/Silentium Aeternum

Comme d’habitude и оваа година доаѓа мај во нашиот (вашиот) крај. Ретро спомени на првиот пеглан…

Победници и поразени

До сега на Евровизија се претставени 1 500 песни, па на еден нејзин фан би му…

Почетоците на Евровизија

Во 50-тите години, откако започнала да се обновува воено-разурнатата Европа, Европската радиодифузна унија со седиште во…

Кои се Манескин?

На 65 – тото издание на Евровизија, после 31 година победи Италија со песната „Zitti e…