Сутерен.мк

Повисоки сме од Бугарите за четири сантиметри

Новата мапа со просечна телесна висина на машкото население во европските држави што кружи на интернет,…

Европа ќе живее без руска нафта

Русија го отфрли воведувањето на западното ограничување на извозната цена на руската нафта и порача дека…

Се откажува ли Европа од Украина?

Од април годинава воената поддршка на Европа за Украина е во константен пад, а минатиот месец…

Кои се најнервозните возачи во Европа?

Белгиските шофери се најнервозни и најопасни во Европа, според студија на фондацијата Винчи, јавува агенцијата МИА.…

Ќе остане ли Европа без Фејсбук и Инстаграм?

Европските лидери го прифатија индиректното предупредување на Мета дека ќе ги затворат своите операции на Инстаграм…

Несреќата во Бугарија е најтешката во последнава декада!

Денешната автобуска несреќа во Бугарија, во која загинаа најмалку 46 лица е најтешката автобуска несреќа во…

Најгрдите згради во Европа

Според порталот Euronews ова се најконтроверзните градби на европскиот континент: Bosco Verticale (Милано, Италија) Или на…

Династиите кои ја креираа светската историја

Плантагенет династијата дала 15 англиски владетели и потекнува од анжујските грофови од Франција. Воспоставена е од…

Магдалена Андоновска: Кога ѓаволот ќе ја однесе шегата

По осамостјувањето на Македонија, многумина Македонци оддамна иселени од земјава, оставиле аманет на нивните поколенија да…