Сутерен.мк

Игор Пачемски: Дискретниот шарм на белградската индоктринација

Францускиот предлог спроти македонското – европското зазорување беше и останува болна точка за нашиот народ. Секако,…

Македонија и кажа „не“ на ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски му се заблагодари на францускиот преттседател Емануел Макрон за ангажманот да се најде…

Зоран Јовановски: Затоа што има такви моменти, историски…

„Слепата верба во авторитет е најголемиот непријател на вистината“ Алберт Ајнштајн Има такви моменти во животот…

ЕУ ги прима сите украински бегалци!

Европската унија едногласно се сложи дека ќе ги примат украинските бегалци сит нејзини членки, на три…

Магдалена Андоновска: Балкан експрес виа Европа

Во последниот месец од минатата година најчитана вест беше за возот што се обраќа на релација…

И Холандија почна со вакцинација

Медицинска сестра од дом за дементни лица е првиот жител на Холандија кој ја прими вакцината…

Магдалена Андоновска: Камен во чевелот

Чекориш полека. Забрзано одиш.Трчаш. Застануваш. Исто е. Нешто те стега во чевелот. Те притиска силно. Чуствуваш…