Сутерен.мк

Жените на Белмондо

Француската филмска икона Жан Пол Белмондо, кој почина вчера во 89-тата година од животот, ќе остане…

Како ќе изгледаа, ако не се оперираа?

Многу од светски познатите дами не можат да му оддолеат на искушението на „подмладување“ со естетска…

Ана Мартиноска: Преку леб – погача

Кога ќе штиклирате голем професионален предизвик кој ви стоел во работната агенда неколку месеци и кога…

Ретки слики од Дубаи!

Најголемиот град во Обединетите арапски емирати по многу нешта е уникатен и воодушевувачки. Па така, во…

Слобода за Французинката која го уби сопругот!

Валери Бако (40), која од својата 12 година била злоставувана од својот очув, кој подоцна и…

Можеби не сте знаеле за сексот?!

Постарите луѓе многу се сексаат. Толку многу, што во моментов се најголемите преносители на полово –…

Игор Пачемски: Bluestocking!

Bluestocking, Гугл го дефинира како навредлива дефиниција за интелекуалка или жена од литературните кругови. Создадено од…

Мексико сити прави регистар на насилници

Како дел од стратегијата да се запре насилството во главниот град на Мексико, Мексико сити прави…

Крвните групи и мозочниот удар

Според американските Центри за контрола и превенција на болести (CDC), во САД на секои 40 секунди…