Сутерен.мк

Индиски тинејџер ја прекројува шаховската историја!

Шеснаесетгодишниот индиски шахист Рамешбабу Прагнананда забележа историска победа победувајќи го светскиот шампион Магнус Карлсен! Прагнананда ја…

Зошто најубавата на светот, мјаукаше?

Мјаукањето на 21-годишната Харназ Санду од Индија, ја стави во втор план нејзината порака за зајакнување…

Нова вакцина од Индија!

Светската здравствена организација одобри за итна употреба вакцина против Ковид-19, произведена во Индија! СЗО објави дека…

Прворотка на 70 години!

Јивунбен Рабари од Индија после 45 години брак, на 70-годишна возраст, за прв пат стана мајка!…

Индија не ги заборава починатите од Ковид-19!

Врховниот суд во Индија им нареди на државните власти да платат по 672 долари како надомест…

Почина Индиецот кој имаше 39 жени!

Во индиската држава Мизорам почина Зиона Чана (76), кој имаше 39 сопруги, 94 деца, 33 внуци…