Сутерен.мк

Иранска манекенка со јамка на вратот во Кан

На канскиотфилмски фестивал, 33-годишна манекенка се појавила во фустан чиј околувратник наликувал на јамка, а на…

Тинејџерки во Иран уапсени зошто танцувале во јавност

Пет тинејџерки се уапсени во Иран кога биле видени дека снимаат видео на „Тик-ток“. Полицијата потоа…

Иран ја укина полицијата за морал

Иран ја укина полиција за моралот поради продолжувањето на протестите по смртта на 22-годишната Махса Амини…

Играчите на Иран не ја пееја националната химна

Фудбалерите на Иран не ја пееја својата национална химна почетокот на натпреварот против Англија на Светското…

Светските жени со поддршка на Иранките

Фанцуските актерки како Жулиет Бинош и Изабел Ипер си ги отсекоа косите во знак на поддршка…

Што е „полиција за морал“?

Жестоко критикуваната „полиција за морал“ во Иран не успева да го контролира изгледот на жените во…

Немирите низ Иран продолжуваат

Бројот на жртви во немирите во Иран се искачи на 31 лице. Иранската револуционерна гарда денеска…

Троглодитите од Иран

Кандован е село во руралната област Оску во Иран, во кое според пописот од 2006 година…