Сутерен.мк

Најважните моменти на Мундијалот

Светското првенство во фудбал во Катар помина, остана по него интернет публиката да се забавува…

Аргентина и Меси се светски шампиони

Големото финале на Светското првенство во фудбал во Катар донесе голема драма и победа на репрезентацијата…

Хрватите и Србите на нет

Бразилците беа главни фаворити на овој Мундијал, но си одат дома благодарение на Хрватите кои повторно…

Јапонскиот селектор им се поклони на навивачите

Јапонскиот селектор Хаџиме Моријасу им се поклони на навивачите за да им се заблагодари за поддршката…

Градот на духови во Катар

Филм Цитѕ е изграден за потребите на снимањето на арапската ТВ серија „Синови на волкот“, која…

Играчите на Иран не ја пееја националната химна

Фудбалерите на Иран не ја пееја својата национална химна почетокот на натпреварот против Англија на Светското…

Маскотата и химната на СП во фудбал

Најдобрите 32 фудбалски репрезентации на светот ќе се соочат во Катар, а на официјална промоција во…

Елиф и Дарко меѓу најдобрите на квалификациите!

Квалификациите за Мундијалот во Катар се уште траат, но УЕФА ги објави најдобрите играчи во европската…