Сутерен.мк

Во Арачиново 96,1 отсто од струјата е украдена

Со шест милиони евра загуба на струја, главно украдена енергија, што претставува 80 проценти од испорачаната…

Наместо крадци, бркале покемони!

Двајца полицајци во Лос Анџелес добиле отказ, бидејќи бркале покемони наместо крадци кои биле во бегство!…

Варуфакис го обвини Закерберг за кражба?!

Поранешниот министер за финансии во Владата на СИРИЗА и претседател на грчката партија МЕРА25 Јанис Варуфакис,…

Што ти значи вљубеност!?

Полицијата во Дубаи уапси маж бидејќи украл скапоцено младенче од камила и тоа од своите комшии,…