Сутерен.мк

Хрватски ТАТ со криптовалути

Откако беше објавено дека риечката компанија BitLucky, за тргување со криптовалути, наводно оштетила најмалку 700 свои…

На Сем Бенкмен-Фрид не може да му се верува

Како што се спушта прашината од една од најшокантните финансиски имплозии во историјата, една од клучните…

Ослободете се од криптовалутите

Дејвид Кели, главен глобален стратег во ЈП Морган Асет Менаџмент, вели дека инвеститорите треба да се…

Маск обвинет за пирамидална измама

Илон Маск, најбогатиот човек на светот и неговите компании Тесла и Спејс Икс се тужени за…

Амазон не ги признава криптовалутите

Извршниот директор на Амазон, Енди Џеси, рече дека овој гигант за е-трговија нема да додаде криптовалути…

Криптовалутите се како венерична болест!

Десната рака на Ворен Бафет, сопственикот на „Дејли Џурнал“, членот на управниот одбор на малопродажниот ланец…