Сутерен.мк

Откриена техника со која расте нова коса

Тим од научници се надеваат дека фоликулите израснати во лабораторија и подоцна трансплантирани на главата на…

Пронајден нов лек за рак

По испитување на новиот лек против рак на ректумот спроведено во САД, сите пациенти што биле…

Безос бара лек за смртта!

Контроверзниот милијардер Џеф Безос, еден од десетте најбогати луѓе во светот, ќе го бара лекот за…

Наскоро и таблета против Ковид – 19

Таблетата на Фајзер која го спречува коронавирусот би можела да стане достапна до крајот на годинава,…