Сутерен.мк

Лондон под инвазија од Косовари

Пристигнувањето на зголемен број Албанци илегално преку Ла Манш толку ја вознемири британската влада што министерката…

Најдобро облечените во Лондон

После минатогодишното виртуелно одржување, доделувањето на Модните награди во 2021-ва се врати во Ројал Алберт хол…

Милион долари за стан широк 4 метри?!

Малиот стан се простира на површина од 53 квадратни метри и има бели ѕидови, две бањи,…

Потценетата Хурем султан!

Во рамките на аукцијата „Уметноста на исламскиот свет и на Индија“, во Лондон, портретот на султанката…

Фудбалски тренер злоставувал момчиња!

Поранешен фудбалски тренер е прогласен за виновен за сексуално злоставување на момчиња во период од 30…

Борис Џонсон се ожени по трет пат

Британскиот премиер и неговата свршеница Кери Симондс тајно се венчале во Лондон. Медиумите наведуваат дека Џонсон…

За каква држава бев воспитуван?!

Пишува: Игор Пачемски, моден дизајнер (Текстот е превземен од: https://www.facebook.com/kostovski.trifun)   Дали е ментален „Фотошоп“ или…