Сутерен.мк

Како Гинтер ги обедини Србите

Австриска НВО бубашваба реши на денот на кој во Србија луѓето се сеќаваат на своите најмили…

Селфи за почетници

Фејсбук с(р)еќавања… Има еден модел на локални паланчани, кои се згрозувааат од пијани во кафеана, по…

Активистите му се намерачија на Ван Гог

Италијански демонстранти и еколошки активисти денеска ја истурија познатата слика „Сејач“ на Винсент Ван Гог, привремено…

НВО победи: мажите се подобри и во женскоста

Еден стендап комичар го извади пред луѓе и неговата точка инстантно беше прогласена за одвратна и…

Кога ќе збесне дечурланата од НВО-ата

Еко-активисти денеска истурија супа од домати врз сликата „Сончогледи“ на Винсент ван Гог во Националната галерија…

Игор Пачемски: Bluestocking!

Bluestocking, Гугл го дефинира како навредлива дефиниција за интелекуалка или жена од литературните кругови. Создадено од…

Игор Пачемски: Чекај, јас ќе ти кажам како треба!

Нешто што најмногу ми фалеше во Бугарија, беше контактот со југословенската средна класа. Бугарија, иако е…

Тони Димитриевски: Лешинарење

Не би да шпекулираме, ама се чини прилично веројатно дека и првиот “хомо сапиенс“ забележал како…