Сутерен.мк

Нетфликс вработува стјуардеса за 355 000 евра

Стриминг сервисот објави дека бара стјуардеса која би работела во приватен авион со плата од минимум…

Србите на Нетфликс

Документарецот на Милош Шкундриќ, „Долгиот пат во војна“ е на листата десет најгледани филмови на „Нетфликс“…

Падна и Нетфликс!

Серверите на Нетфликс ноќеска не функционираа извесно време, што предизвика прекин или застој на платформата за…

Вистинската дама го тужи Нетфликс!

Шаховската икона на Грузија, Нона Гаприндашвили ја тужи платформата Нетфликс бидејќи е погрешно портретирана во нивната…

Парис Хилтон ќе готви?!

Дека светов е ничкум, оддамна е јасно, а деновиве ни стигна и доказ плус: богатата наследничка…

Да почитував правила, ништо не ќе направев

Во очекување на биографскиот филм „Blonde“ во која Мерилин Монро ќе ја игра Ана де Армас,…

Мишел Обама во кулинарско шоу!

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, продуцира емисија за готвење што ќе започне со емитување…

„Манк“ најконкурентен за Златните глобуси

Холивудското здружение на странски новинари ги соопшти денеска имињата на номинираните за наградата Златен глобус, што…